ZELENÁ KÁVA PROSPĚJE VAŠEMU SRDCI I HUBNUTÍ

 

Poslední dobou se stále více mluví o této novince, která se objevuje na našem trhu. Je jí káva, která se dá pořídit i v nepražené variantě. Na rozdíl od té pražené je totiž ultrazdravá, neboť obsahuje mnoho užitečných látek. Lze ji pořídit ve formě tablet jako potravinový doplněk nebo také přímo formou nápoje.

Jak vzniká zelená a černá káva?

Zrna zelené kávy jsou plodem stromu kávovníku. Z něj se otrhají zralé kávové bobule, které se několik týdnů suší na slunci, dokud neprasknou. Z prasklých bobulí vypadne už hotové zrno zelené kávy.

Zrno černé kávy se vyrábí ze zeleného pražením. Zelená káva se několik sekund až minut praží při vysoké teplotě, čímž dosáhne chuť a aroma klasické černé kávy. Takřka však pozbude množství zdravých látek, hlavně chlorogenových kyselin, které zelená káva obsahuje asi desetinásobek než káva černá.

Proč užívat zelenou kávu?

Zelená káva stejně jako slupky ovoce obsahují důležité fenoly, které jsou prospěšné srdeční aktivitě a krevnímu oběhu, kofeinu dokonce více než káva černá. Ten napomáhá snižování tělesné hmotnosti a dodává tělu energii. Urychluje metabolismus a díky tomu tělo začne rychleji využívat tukové zásoby. Obsahuje rovněž množství minerálních látek, hlavně draslík a hořčík.

Na rozdíl od černé kávy pak zelená káva obsahuje velké množství kyseliny chlorogenové (CGA), která je silným antioxidantem.

Tato účinná látka napomáhá především v těchto oblastech:

  • Pomáhá bojovat s nadváhou tím, že spaluje tuky a potlačuje chuť k jídlu
  • Zvyšuje soustředěnost a dodává průběžně energii
  • Spalování kalorií je obdobné jako u fyzické aktivity
  • Zrychluje trávící procesy v těle a aktivuje metabolismus
  • Obsahuje velké množství antioxidantů

Tuto kávu doporučujeme pít jako doplněk diety nebo jako nápoj energetický. Pokud navíc pití kávy spojíte s fyzickou aktivitou, její účinek se znatelně zvýší. Káva rovněž působí dezinfekčně při nachladnutí, bolesti hrdla a teplotě. Vždy ale mějte na paměti obsah kofeinu a nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin.

 

Pokud o hubnutí pomocí zelené kávy uvažujete, měli byste si uvědomit několik věcí:

1. Pouhé polykání tobolek nebo popíjení nápoje z extraktu zelené kávy nestačí.

Protože pokud má skutečně zafungovat jako spalovač tuků, musí k tomu dostat příležitost například díky tomu, že se začnete více hýbat. Ideální je, když pohyb následuje do půl hodiny po požití přípravku a trvá alespoň hodinu.

2. To, že užíváte přípravky ze zelené kávy v žádném případě neznamená, že můžete jíst více.

Vlastně je to naopak. Pokud chcete díky tobolkám zhubnout, měli byste se zároveň zamyslet i nad svým jídelníčkem. Podobné přípravky vždycky fungují především jako pomocník, nikoli jako hlavní tahoun vašeho hubnutí. Pokud se naučíte jíst méně a zdravěji, budete zároveň připraveni tuto změnu zavést do svého života trvale. Jinak by vám hrozil po vysazení tablet jo jo efekt.

3. Pozor na odvodňování, to není hubnutí.

Jedním z mechanismů, kterým zelená kávová zrna neboli green coffee beans ovlivňují lidské tělo, je odvodňování. Poznáte to nejen kvůli častějšímu nucení na wc, ale také se to projeví poklesem váhy. Ovšem, v tomto případě to není důvod k radosti, tělo tekutiny potřebuje. Proto při užívání výtažků ze zelené kávy poctivě dodržujte pitný režim a pijte alespoň dva až tři litry tekutin denně, čaje, slabé kávy i polévky se rovněž počítají.

4. Proč jsou zelená kávová zrna lepší než hnědá?

Protože pražením se obsah zdraví prospěšných látek snižuje, zde zejména o některé esenciální kyseliny. Přesto i běžná káva působí jako spalovač tuků, i když působí trochu jinak.

 

V AZ RELAX CLUBU máte nově možnost zakoupit si nápoj ze zelené kávy
Aurile Pure Green.

Každý doušek odvaru přírodní zelené kávy je jako návrat ke kořenům, do doby, než se začala pražit kávová zrna. Její chuť je jemná, s výraznými vinnými tóny, bez nahořklé pachuti nebo kouřového aroma, které je charakteristické pro pražená zrna. Káva Aurile Pure Green je vyrobena z peruánských kávových zrn odrůdy Arabica pocházejících z ekologického zemědělství, bez použití hnojiv. Každé zrno se sklízí ručně.

1 šálek kávy u nás stojí 25,- Kč

V případě zájmu je i možno objednat celé balení (20 porcí) za 239,- Kč.

 


Domů