Co je H.E.A.T.?

jsou to začáteční písmena 4 anglických slov – High Energy Aerobic Training. Tato čtyři slova se dají volně přeložit jako: „Aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem“.

je nový fitness program, který reprezentuje nový systém aerobního cvičení z výrazným efektem na lidský organismus. Představuje cvičení vycházející z přirozeného lidského pohybu – chůze a využívá speciálního běžícího pásu Maxerrunner®

je určený pro všechny věkové kategorie, vychází z energie skupinového cvičení. Každý jedinec tak v průběhu lekce zdolává své cíle v rámci skupinky za doprovodu motivující hudby

jeho prostřednictvím lze efektivně dosáhnout požadovaného fyziologického efektu– redukce hmotnosti, zlepšení tělesné kondice, aerobní vytrvalostní trénink, trénink a příprava profesionálních sportovců.Umožňuje spálit v průměru 500 až 700 kilokalorií za 1 lekci (45 min).

 

                                       

Historie a tvůrci

Zakladateli jsou Max Grossi a Marika Moretti, uznávané osobnosti ve světě fitness. Program byl poprvé představen roku 2004 na festivalu v italském RIMINI. Tento systém je patentován a nemůže být zkopírován.

V dnešní době je rozšířen nejen v Itálii a ČR, ale i v USA, Číně, Rusku, Bulharsku, Německu, Španělsku, na Slovensku a v dalších zemích. Do ČR byl H.E.A.T. PROGRAM® dovezen v roce 2007 a od té doby zde bylo otevřeno téměř 100 center.


 

Rady pro začátečníky

Co si s sebou mám vzít?

Oblečení na cvičení – vhodné je jakékoliv oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a dobře saje potObuv – boty nejlépe s pevnou podrážkou (běžecká obuv)Pití – během lekce jsou ztráty vody relativně velké (vypotíte až 2 litry potu), s sebou si vezměte lehce otevíratelnou láhev s vodou nebo hypotonický nápoj (kvalitní pitný režim je velice důležitý a hlavně tělu prospěšný)Ručník – pokud máte pocit, že se při sportu nepotíte, po H.E.A.T. PROGRAM® u změníte názor

Jak bude lekce probíhat?

1. po příchodu si vyberete pás, do držátka na láhev si umístíte pití a přes madlo hodíte ručník. Instruktor se vždy zeptá, zda je na hodině někdo nový, aby věděl komu má více pomoci.

2. na začátku lekce instruktor všem vysvětlí nastavení pásu, které je velice jednoduché 

3. instruktor vám dává nápady jaké techniky volit a vždy vám nechává volnost v tom, jakou cestu lekcí si zvolíte

4. každá lekce se skládá ze 4 fází: zahřátí, hlavní část, zklidnění a protažení 

Jakou lekci si na začátek zvolit?

H.E.A.T. PROGRAM® je specifický tím, že si lekci nemusíte volit dle obtížnosti. Zvolte jakoukoliv a kdykoliv. Jedině jestli má centrum v názvu lekce „pro náročné“ tak zvolte raději jinou lekci, nemá význam začínat od toho nejtěžšího. U nás doporučujeme navštívit lekce pro začátečníky a mírně pokročilé, případně lekce spalovací.

Nebudu se mezi těmi „zkušenými“ cítit jako amatér?

Jednoznačně nebudete. H.E.A.T. PROGRAM® je velice jednoduchý na pochopení a jedna ze základních myšlenek je ta, že každý jde za sebe a hlavně podle svých možností. Jdete si tedy svoji cestu a ostatní také tu svoji.

 MAXERRUNNER®

  • je první a jedinečný mechanický běžící pás, který dokáže jednoduchým řízením plynule měnit sklon roviny až do imitace chůze a běhu v samotném horském terénu
  • je to způsob věrné imitace outdoorové chůze a běhu v podmínkách fitness center a tělocvičen
  • využívá pouze a jen svalovou energii a zaručuje nám poskytnutí stejné zátěže, se kterou se setkáváme v terénu
  • lze jej snadno složit, obsluha a transport takového pásu jsou velice jednoduché a časově nenáročné
  • Výška složeného Maxerrunneru® je 1,75 cm
  • Šířka Maxerrunneru® je 82,5
  • Délka rozloženého Maxerrunneru® je 175 cm
  • Váha Maxerrunneru® je 104 kg
  • U Maxerrunneru® lze plynule a jednoduše měnit sklon až do 40° v průběhu zátěže.